Zobacz sam
Tak niewiele potrzeba, aby uratować komuś życie
Zostań dawcą szpiku
Zarejestruj się

Zmiana danych osobowych

Chcesz zaktualizować swoje dane osobowe, abyśmy mogli się z Tobą skontaktować?

Zmień dane osobowe

Możesz pomóc chorym zrób 1% odpis

Newsletter

Chcesz otrzymywać powiadomienia o akcjach dla dawców?

Akcje rekrutacji dawców szpiku

Krajowy Bank Dawców Szpiku prowadzi rekrutację dawców szpiku we współpracy z placówkami służby zdrowia na terenie województwa dolnośląskiego. Jest to przede wszystkim Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu wraz z jego oddziałami terenowymi. Rekrutacja prowadzona była również przez Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy, Przychodnię Lubmed nr 1 w Lubinie, Wielospecjalistyczny Szpital w Zgorzelcu oraz EMC Instytut Medyczny S.A. we Wrocławiu.

 

Bardzo cenna jest dla nas również współpraca z Klubami Honorowych Dawców Krwi, które propagują idee dawstwa szpiku wśród swoich członków. Są to np. Klub HDK PCK im. Miedzianej Kropli Krwi przy KGHM O/ZG, Klub HDK „Serca Górnika” ZG Lubin, Klub HDK PCK „Pijafka” przy Duszpasterstwie Akademickim REDEMPTOR we Wrocławiu, Klub HDK PCK w Bierutowie, Klub HDK w Jelczu-Laskowicach, Klub HDK im. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Świdnicy.

 

Rekrutacje dawców szpiku wśród swoich pracowników umożliwiło nam także kilka wrocławskich firm: Global e-Business Operations, Eurobank – Oddział we Wrocławiu, Kruk S.A. oraz Toshiba Logistics Central Europe.

 

W ostatnich latach miało miejsce również kilka akcji o różnym charakterze połączonych z rekrutacją dawców szpiku. Były one organizowane m.in. przez Parafię pw. Miłosierdzia Bożego w Jaworze, Parafię pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Legnicy, Aeroklub Dolnośląski Lotnisko Mirosławice, Wrocławski Park Wodny, Centrum Kształcenia Ustawicznego we Wrocławiu lub w ramach ogólnopolskich Wampiriad.

 

Ponadto bierzemy udział w akcjach rekrutacji dawców zorganizowanych dla konkretnych chorych oczekujących na przeszczep.

 

W celu rozpowszechniania wiedzy o leczeniu chorób nowotworowych i dawstwie szpiku prowadzone są również prelekcje wśród młodzieży zarówno w szkołach jak również w prywatnych firmach wrocławskich.

 

Partnerzy w naborze Dawców Szpiku

Szukamy sponsorów oraz chętnych do współpracy. Każda pomoc będzie odnotowana. W zakresie działalności przeszczepowej współpracujemy z głównymi ośrodkami w kraju jak i zagranicą.

Akredytacje

Posiadamy europejskie akredytacje w zakresie medycznym:

 

The National Marrow Donor Program

 

European Federation for Immunogenetics