Zobacz sam
Tak niewiele potrzeba, aby uratować komuś życie
Zostań dawcą szpiku
Zarejestruj się

Zmiana danych osobowych

Chcesz zaktualizować swoje dane osobowe, abyśmy mogli się z Tobą skontaktować?

Zmień dane osobowe

Możesz pomóc chorym zrób 1% odpis

Newsletter

Chcesz otrzymywać powiadomienia o akcjach dla dawców?

Realizacja procedur doborowych

 

 

Krajowy Bank Dawców Szpiku prowadzi precedury poszukiwania niespokrewnionych dawców dla pacjentów z całego kraju. Podczas doborów par dawca-biorca aktywowani są dawcy z rejestrów polskich i zagranicznych. W latach 2006-2019 poszukiwania pary dawca-biorca przeprowadzono dla 1 909 pacjentów. Dawca został znaleziony dla 1 373 pacjentów, z czego 686 zaakceptowanych do przeszczepu dawców pochodziło z polskich ośrodków dawców szpiku, 527 z rejestrów niemieckich, 58 z rejestru amerykańskiego, zaś 27 dawców z rejestru brytyjskiego.

 

 

 

W latach 2009-2019 dla ponad 74% pacjetnów dobrano dawcę w pełni zgodnego, dla około 23% pacjentów zaakceptowano do przeszczepu dawcę z jedną niezgodnością. Niezgodność dotyczyła locus C w ponad 11% przypadków, dla pozostałych loci odpowiednio: locus A - 5,7%, locus B - 3,2%, locus DQB1- 2%, locus DRB1 -0,82%. Dla około 2% pacjentów u dawcy zaakceptowanego do przeszczepu oznaczono dwie niezgodności.

 

 

 

Partnerzy w naborze Dawców Szpiku

Szukamy sponsorów oraz chętnych do współpracy. Każda pomoc będzie odnotowana. W zakresie działalności przeszczepowej współpracujemy z głównymi ośrodkami w kraju jak i zagranicą.

Akredytacje

Posiadamy europejskie akredytacje w zakresie medycznym:

 

The National Marrow Donor Program

 

European Federation for Immunogenetics