Zobacz sam
Tak niewiele potrzeba, aby uratować komuś życie
Zostań dawcą szpiku
Zarejestruj się

Zmiana danych osobowych

Chcesz zaktualizować swoje dane osobowe, abyśmy mogli się z Tobą skontaktować?

Zmień dane osobowe

Możesz pomóc chorym zrób 1% odpis

Newsletter

Chcesz otrzymywać powiadomienia o akcjach dla dawców?

Odpis podatku - Możesz pomóc chorym zrób 1% odpis

            Państwo daje obywatelowi prawo decydowania o tym, jak wykorzystać 1% należnego budżetowi podatku. Jest to przywilej współdecydowania, swoista demokracja podatkowa. Zyskujemy możliwość wspierania realizacji określonych celów społecznych, które my, obywatele uznamy za ważne. To osoby płacące podatki decydują, czy chcą wspomóc działania charytatywne konkretnej organizacji oraz jaką kwotą.

            Swoje 1% podatku możemy przekazać organizacji, która znajdzie się w oficjalnym obwieszczeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej ogłaszanym w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej "Monitor Polski". 

            Obecnie naprawdę łatwo jest wspomóc wybraną przez siebie organizację pożytku publicznego. Nie musimy bowiem osobiście wpłacać pieniędzy na konto organizacji. W   ciągu 3 miesięcy od złożenia PIT-u naczelnik właściwego Urzędu Skarbowego ma obowiązek odliczyć wskazaną kwotę z naszego podatku i przekazać na konto wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. To udogodnienie zapewniła nam zmiana zasad wspomagania organizacji pożytku publicznego obowiązująca od 1.01.2007 r., która została wprowadzona ustawą z dnia 16 listopada 2006 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz o zmianie niektórych innych ustaw (Dz.U. Nr 217, poz.1588).

 

 

Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku

 KRS 0000202597
www.wspieranie-dawstwa-szpiku.pl

 

 

Jak dokonać odpisu:

1. Zdecyduj, którą organizację chcesz wspierać i sprawdź jej dane.

- można wyszukać konkretną organizację podając jej nazwę, siedzibę lub numer KRS.

2. Wypełnij roczne zeznanie podatkowe.

- w odpowiedniej rubryce formularz PIT (PIT-28, PIT-36, PIT 36L, PIT-37, PIT-38) wpisz nazwę organizacji oraz jej numer z Krajowego Rejestru Sądowego (KRS) i kwotę (max. 1%), którą chcesz przekazać.

3. Kompletny PIT złóż w Urzędzie Skarbowym w okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia

- w razie nadpłaty podatku Urząd zwróci Ci przekazaną kwotę; w pozostałych przypadkach wyliczona kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o wpłatę na rzecz pożytku publicznego.

Uwaga: Dla podatników prowadzących działalność gospodarczą, opodatkowanych w formie tzw. ryczałtu ewidencjonowanego przeznaczony jest formularz PIT-28. Tacy podatnicy składają roczne zeznanie podatkowe do końca stycznia.

 

Pamiętajmy: każda złotówka z odpisu ma znaczenie - sami decydujemy, komu ją powierzamy i na jaki cel!!

 

Numer konta:

KREDYT BANK S.A. IV ODDZIAŁ KB S.A.

UL. OFIAR OŚWIĘCIMSKICH 41/43

WROCŁAW 50-950

07 1500 1793 1217 9000 4136 0000

Partnerzy w naborze Dawców Szpiku

Szukamy sponsorów oraz chętnych do współpracy. Każda pomoc będzie odnotowana. W zakresie działalności przeszczepowej współpracujemy z głównymi ośrodkami w kraju jak i zagranicą.

Akredytacje

Posiadamy europejskie akredytacje w zakresie medycznym:

 

The National Marrow Donor Program

 

European Federation for Immunogenetics